"ГАЛАКТИКА"
астрономический кружок
Харьковского планетария им. Ю.А.Гагарина
Стартовая страница


Людина в космосі

Майже 50 років людство здійснює космічні подорожі. Створено безліч апаратів, що здатні вивчати Всесвіт, рухатись по далеких планетах. Але ніякі найскладніші роботи не можуть замінити уважних очей та вмілих рук людини. Тому-то з початком космічних досліджень з'явилась дуже важлива професія - космонавт.

Чим займається космонавт?

Перш за все, він випробовує нову техніку. Отже, її треба досконально вивчити, бо і техніка випробовуватиме людину на розум, майстерність, вміння приймати рішення.

Космонавт веде дослідження в інтересах науки, народного господарства, займається регулюванням обладнання, приладів. Проводить фото-кіно-зйомки. Виконує роботу біолога: висіває насіння, слідкує за розвитком живих об'єктів, проводить вивчення впливу на них космічних факторів. Бере участь у медичних дослідженнях. Проводить ремонтні і монтажні роботи у відкритому космосі. Підтримує зв'язок із Центром керування польотами. Займається фізичними вправами, аби захисити себе від шкідливого впливу невагомості.

Володимир Ковальов згадує: "Девіз польоту - жодного дня без відкриття. Якщо цього не трапилось в експерименті, ми все одно відкривали кожного дня консерви. А якщо без жартів, пригадаємо, наприклад, що космонавти довели неперевершені можливості людського зору. Адже бачили крізь океанічні води затоплені острови та підводні гірські хребти. Те, що не фіксує чутлива фотоплівка, виявилось під силу людському оку."

Валерій Кубасов: "Продемонструвати телеглядачам, що репортаж я проводжу з космосу, мені допомогла іграшка - ведмедик, якого мені дала донька Катерина. Я перев'язав йому вухо мотузкою, і він кумедно плив і обертався біля телекамери. А взагалі іграшки часто супроводжують людей у суворому космосі. Адже сини й дочки просять своїх татусів взяти улюблену ляльку на орбіту. Ясна річ, великих іграшок брати не можна, а от маленький дитячий сувенір буде дуже приємною згадкою на орбіті. Навіть на поверхні Місяця американські астронавти залишили маленьку ляльку - вона символізує героя, який віддав своє життя, підкоряючи космос.

Космонавт працює на борту Міжнародної Космічної Станції (МКС)
Фото: Космонавт працює на борту Міжнародної Космічної Станції (МКС).Текст: Наталья Бершова. Опубликовано: Владимир Кажанов.
Опубликовано на сайте 12 марта 2007 года.

О нас
Статьи и поэзия
Фотогаллерея
Форум


Харьковский планетарий - окно во Вселенную!  Афиша лекций и мероприятий, новости и статьи, космические видео клипы и прочее...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rambler's Top100

Предложения от информационных партнёров: